Eredmény: 12012. júl. 5. 10:53
1/6 anonim válasza:
Jó lenne tudni, hogy valóban úgy van-e a tört vonal, ahogy leírtad, vagy pedig a két-két szorzatot osztod egymással?! Mert az esetek 90%-ában a kérdezők matematikailag helytelenül írják fel a kérdéseket. Így kérlek linkeld be, hogy lássuk mi van a tört vonal felett, s alatt.
3/6 anonim válasza:
Neki mész izomból ennyi.
Alul fölül felbontod a zárójelet.
Fölül lesz 12 tag
Alul 12 tag.
Fölül össze tudsz vonna 2-2 tagot: marad 10 tag
alul ugyanez.
Alul és fölül pont ugyanaz a 10 tag szerepel.
A tört 1.
5/6 anonim válasza:
Nagyon egyszerű.
Alul is beszorzol minden kifejezést minden kifejezéssel majd felül is beszorzol minden kifejezést minden kifejezéssel. (nyilván a számlálóban lévő kifejezéseket a számlálóban lévő kifejezésekkel stb...)
6/6 anonim válasza:
Ha esetleg nem izomból szeretnéd, hanem ésszel (végülis ez matek, vagy miacsuda) :)
A hátsó kifejezés átalakítása:
x^2+z^2-2xz-y^2 = (x-z)^2 - y^2 = (x-z-y)*(x-z+y)
Az elsőé hasonlóan meg. Innen triviális.