Matek: Hogyan kell megoldani? Folyamatosan elakadok. (x^2-y^2-z^2-2yz) * (x+y-z) / (x+y+z) * (x^2+z^2-2xz-y^2)

Eredmény: 1

2012. júl. 5. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy valóban úgy van-e a tört vonal, ahogy leírtad, vagy pedig a két-két szorzatot osztod egymással?! Mert az esetek 90%-ában a kérdezők matematikailag helytelenül írják fel a kérdéseket. Így kérlek linkeld be, hogy lássuk mi van a tört vonal felett, s alatt.
2012. júl. 5. 11:27
 2/6 A kérdező kommentje:
2012. júl. 5. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Neki mész izomból ennyi.

Alul fölül felbontod a zárójelet.

Fölül lesz 12 tag

Alul 12 tag.

Fölül össze tudsz vonna 2-2 tagot: marad 10 tag

alul ugyanez.


Alul és fölül pont ugyanaz a 10 tag szerepel.


A tört 1.

2012. júl. 5. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
El tudtad végezni? Leírjam?
2012. júl. 6. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Alul is beszorzol minden kifejezést minden kifejezéssel majd felül is beszorzol minden kifejezést minden kifejezéssel. (nyilván a számlálóban lévő kifejezéseket a számlálóban lévő kifejezésekkel stb...)

2012. júl. 8. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem izomból szeretnéd, hanem ésszel (végülis ez matek, vagy miacsuda) :)


A hátsó kifejezés átalakítása:

x^2+z^2-2xz-y^2 = (x-z)^2 - y^2 = (x-z-y)*(x-z+y)

Az elsőé hasonlóan meg. Innen triviális.

2012. júl. 9. 01:09