Matek házi: Egy háromszög oldalhosszai 3,4,5. Mekkorák a súlyvonalai?

Eredmény: 2,5 ; gyökalatt13~3,61 ; gyökalatt73/2~4,27

2012. júl. 4. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szórakozol?
2012. júl. 4. 15:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszög.

A derékszöghöz tartozó súlyvonal egyenlő az átfogó felével 2,5. (Thalesz tétel miatt)


A másik két súlyvonal egy derékszögű háromszöget vág le a nagy háromszögből, így Pithagorasz tétellel számolható.


sa^2=3^2+2^2

sa=gyök(13)


sb^2=1,5^2+4^2

sb=gyök(18,25)

2012. júl. 4. 15:30
 3/3 anonim válasza:
középiskolás házi július 4.-én???
2012. júl. 4. 22:04