2012. jún. 30. 14:41
1/2 anonim válasza:
1 dm3 oldatban lesz 0, 15 mol NaNO3
2 l = 2 dm3
2 dm3 oldatban lesz 0, 3 mol NaNO3
1 mol NaNO3 => 85 g
0,3 mol NaNO3 => 85 x 0,3 = 25,5 g
Válasz: 25,5 g nátrium-nitrát szükséges az oldat elkészítéséhez.
Érthető?
2/2 anonim válasza:
c(oldat) = 0,15 mol/dm3
V(oldat) = 2 dm3(=2 l)
n(NaNO3) = c × V = 0,3 mol
M(NaNO3) = 85 g/mol
m(NaNO3) = n × M = 25,5 g