Számítsa ki, hogy hány g NANO3-ot kell kimérnünk, hogy 2 liter 0,15 mol/dm3 koncentrációjú oldatot tudjunk belőle készíteni? M NANO3=85 g/mol


2012. jún. 30. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1 dm3 oldatban lesz 0, 15 mol NaNO3

2 l = 2 dm3

2 dm3 oldatban lesz 0, 3 mol NaNO3


1 mol NaNO3 => 85 g

0,3 mol NaNO3 => 85 x 0,3 = 25,5 g


Válasz: 25,5 g nátrium-nitrát szükséges az oldat elkészítéséhez.

Érthető?

2012. jún. 30. 15:24
 2/2 anonim ***** válasza:

c(oldat) = 0,15 mol/dm3

V(oldat) = 2 dm3(=2 l)

n(NaNO3) = c × V = 0,3 mol

M(NaNO3) = 85 g/mol

m(NaNO3) = n × M = 25,5 g

2012. jún. 30. 20:38