2012. jún. 15. 21:29
1/3 anonim válasza:
Átalakítod teljes négyzetté:
x^2+mx+2=(x+m/2)^2-m^2/4+2
Innen már látszik, hogy akkor van minimum, ha a zárójelben 0 szerepel, mivel a zárójelen kívüli szám egy konstans.
x+m/2=0
x=-2-nél legyen a minimum, akkor
-2+m/2=0
m=4
2/3 anonim válasza:
A kiírás szerint a minimum (y=) -2.
Ekkor az m=+4 MELLETT, az m=-4 is jó megoldás.
Az első válaszban, átalakítás után a négyzetes rész utáni mennyiség -m^2/4+2=-2.