2012. jún. 15. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Átalakítod teljes négyzetté:


x^2+mx+2=(x+m/2)^2-m^2/4+2


Innen már látszik, hogy akkor van minimum, ha a zárójelben 0 szerepel, mivel a zárójelen kívüli szám egy konstans.


x+m/2=0


x=-2-nél legyen a minimum, akkor

-2+m/2=0

m=4

2012. jún. 15. 21:35
 2/3 anonim ***** válasza:

A kiírás szerint a minimum (y=) -2.

Ekkor az m=+4 MELLETT, az m=-4 is jó megoldás.

Az első válaszban, átalakítás után a négyzetes rész utáni mennyiség -m^2/4+2=-2.

2012. jún. 15. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
oké, bocs elnéztem
2012. jún. 15. 22:49