Házi! Egy csavar fejének keresztmetszete olyan szabályos hatszög, melyben a szemközti oldalak távolsága 18 mm. Mekkora a csavarfej keresztmetszetének területe?

2012. jún. 13. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a hatszog oldala "L", akkor a ket szemkozti oldal kozti tavolsag L√3 (ezt nagyon konnyu belatni pl ugy, hogy eszreveszed, hogy egy L oldalu hatszog hat darab szabalyos, L oldalu haromszogbol tevodik ossze).


Vagyis L = 18/√3 mm


Hatszog terulete pedig T = 3L²√3/2 (ez is konnyen belathato onnan, hogy 6 db L oldalu haromszogbol all - vagy pedig a szabalyos sokszogek teruletkepletebol).


Vagyis T = 3L²√3/2 = 162√3 mm² (ha nem rontottam el a szamolast)

2012. jún. 13. 14:25
 2/4 A kérdező kommentje:
és az L helyére nem kell beirnom semmit?
2012. jún. 14. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
ott van fennebb, L = 18/√3 mm
2012. jún. 15. 10:15
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jún. 18. 17:15