Egy tetraeder lapjai egymassal egybevago egyenlo szaru haromszogek.Ezek alapja 9,2 cm es szarai 13,3 cm hosszusaguak..Szamitsuk ki a tetraeder terfogatat!

Nekem borzaszto szamok jottek ki.Van valami egyszerubb megoldas.



2012. jún. 9. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

a segeteket két g-vel kell írni ,de ez nem biztos ....

:)

2012. jún. 9. 16:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelolod ugy hogy:

a = 9,2 cm

b = 13,3 cm


es vegig a-val es b-vel szamolsz, csak a legvegen helyettesited be. Igy elkerulod, hogy vegig mindenfele kilometeres telefonszammal szenvedj. :)

2012. jún. 9. 23:14
 3/5 A kérdező kommentje:
azert irhattok megoldast
2012. jún. 10. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de mi ebben a nehez?


Az alap egy haromszog, melyek oldalai a, b, b


Ennek a magassaga m = √(b² - a²/4)


Terulete pedig T = a·m/2


A tetraeder magassaga (jeloljuk h-val) egy olyan haromszognek a magassaga, mely oldalai a, m, m (rajzold le).


Egy adag szamolas utan kijon, hogy:

h = (a/m)·√(m² - a²/4)


A tetraeder terfogata pedig:


V = T·h/3

2012. jún. 10. 14:01
 5/5 A kérdező kommentje:

gondoltam leellenorzom ha masnak is az jon ki mint nekem

amugy kosz a valaszt

2012. jún. 10. 14:15