99g 20szazalekos oldathoz adunk 300g cukrot. Mennyi es milyen tomenysegu oldatot kapunk? (Le tudnad irni a muvelet sorendjet, mit miert ugy csinaltal? ) Koszonom!
2012. jún. 5. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Keverési képlettel kell kiszámolni, ami így szól:

m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3


w=tömegszázalék

m=tömeg


99*20+300*100=(99+300)*w3

1980+30000=399*w3

31980=399w3

80,15=w3


tehát 399 gramm 80,15%-os oldatot kapunk.

2012. jún. 5. 16:12