99g 20szazalekos oldathoz adunk 300g cukrot. Mennyi es milyen tomenysegu oldatot kapunk? (Le tudnad irni a muvelet sorendjet, mit miert ugy csinaltal? ) Koszonom!2012. jún. 5. 15:58
1/1 anonim válasza:
Keverési képlettel kell kiszámolni, ami így szól:
m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3
w=tömegszázalék
m=tömeg
99*20+300*100=(99+300)*w3
1980+30000=399*w3
31980=399w3
80,15=w3
tehát 399 gramm 80,15%-os oldatot kapunk.