Az izzólámpa fényéből kék színű színszűrővel 480 nm-es hullámhosszú monokromatikus nyalábot állítunk elő. Ezzel a fénnyel megvilágított rés elhajlási képén 14 rendben figyelhetők meg az elhajlási minimumok. Becsülje meg a fény koherenciahosszát?


2012. máj. 29. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A feny koherenciahosszat ugy becsuljuk meg, hogy a megfigyelheto erositesi helyek (maximumok) szamat megszorozzuk a hullamhosszal.


Ha 14 minimumot latsz, akkor 15 maximum kell legyen, vagyis:


L = 15·λ = 15·480·10^-9 m = 7.2 µm

2012. máj. 29. 17:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 30. 00:02