Fizika 7 osztály. Egy motorkerékpár motorja 5750 KJ nagyságu munkát végez, miközben a benzin elégetése által 23. 000 KJ az energiaváltozás. Mekkora a motor hatásfoka?


2012. máj. 28. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
5750/230 (ez az 1%) = 25%
2012. máj. 28. 21:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Érthetőbben:


η = 5750/23000 = 0,25 = 25%

2012. máj. 29. 09:45