Jól számoltam ki a teljesítményt és a hatásfokot? (Fizika 7. )


Egy 70 -os izzón létrejött energiaváltozásnak csak 5%-a kapcsolatos a fénykibocsájtással,a többi a környezet beslőenergia-változásával egyenlő.

Mennyivel növekszik másodpercenként a bekapcsolt izzólámpa környezetének belső energiája?

Én így számoltam :

Pfény = 70 X 0.05 = 3.5 W(watt)

Pbelsőenergia = 70 X 0,95 = 66.5 W

At= (változás időtartama, az A háromszög ) 1 s

AE(energia változás)= ?

AE= P X At = 66.5 J(dzsúl)-lal növekszik a környezet belső energiája másodpercenként. Ez jó?

2. kérdés hatásfok

Egy építkezésen 100kg tömegű ember a 20kg tömegű vödröt 5 méter magasra kézben viszi fel.Mekkora a munkavégzés hatásfoka?

Ahogy megoldottam : Wö(összes munka)= g X h X m = 100 X 10 X 5= 6000 J (dzsúl)

Wh(Hasznos munka) = g x h x m= 20 X 10 X 5 = 1000 J (dzsúl)

Hatásfok = Wh/Wö = 0,1666' = 16,666' %

Jól számoltam ki ??



2012. máj. 28. 13:14
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az első jó.

A másodikat rosszul írtad fel:

m1 = 100 kg

m2 = 20 kg

h = 5m

Wösszes = (m1+m2)·g·h = (100+20)·10·5 = 6000 J

Wh = m2·g·h = 20·10·5 = 1000 J

A többi jó, mert valahogy ezekkel a számokkal számoltál.

2012. máj. 28. 14:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. máj. 28. 16:06