Ennek az egyenletnek kellene a megoldási MENETE.
Köszi előre is, ha egyáltalán meg lehet oldani!
2012. máj. 28. 19:13
1/1 anonim válasza:
1. Elosztod 100-al mindkét oldalt
0,48=x/(x+100) /szorzod mindkét oldalt x+100-al
0,48*(x+100)=x
0,48x+48=x /-0,48x
48=0,52x
x=48/0,52=92,3