[link]

Ennek az egyenletnek kellene a megoldási MENETE.

Köszi előre is, ha egyáltalán meg lehet oldani!


2012. máj. 28. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Elosztod 100-al mindkét oldalt


0,48=x/(x+100) /szorzod mindkét oldalt x+100-al

0,48*(x+100)=x

0,48x+48=x /-0,48x

48=0,52x

x=48/0,52=92,3

2012. máj. 28. 19:29