Sav-bázis egyensúlyi reakció segítség?

pH=2 oldat 3köbdeciméterének előállításához mekkora térfogatú 20 tömegszázalékos 1,1g/köbcenti sűrűségű sósavra van szükség?

2012. máj. 28. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a pH=2, akkor -lgx=2, x=0,01 mol/dm3.

n=c*V, azaz n=0,01 mol/dm3 * 3 dm3, n=0,03 mol

m(HCl)=n*M, M(HCl)=36,5 g/mol, m(HCl)=36,5 g/mol * 0,03 mol, m=1,095 g

20%=1,095 g/X g * 100 -> x=5,475 g (a HCl-oldat tömege)

V=m/ró, V=5,475 g/1,1 g/cm3 -> V=4,97 cm3


Amennyiben nem voltam figyelmetlen, akkor szerintem ennyi a megoldás.

2012. máj. 28. 20:14