Koordináta geometriás feladatba?


a feladat elégé összetett szerintem és hát nem birok vele megbirkozni.


Egy háromszög csúcspontjainak koordinátái ,A(lg x,lg y) B(lg4 x,lg y)C(lg x,lg8y). HAtározza meg a háromszög területét!Mekkora legyen x ésy ,hogy a háromszög köréirható körének középpontja O(2,2) legyen?



2012. máj. 26. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzolsz egy sematikus koordináta rendszert.

A-t berajzolod valahova.

Látod, hogy A és B 2. koordinátája azonos, vagyis vízszintes egyenesen vannak.


lg 4x=lg 4 +lg x

lg 4>0, vagyis B jobbra van A-tól, és AB oldal éppen lg 4.

Ugyanígy C pont meg fölfelé van, és AC=lg 8.


ABC háromszög derékszögű (látszik a rajzon!)

T=(lg 4* lg 8)/2

beütöd a számológépbe.


Mivel derékszögű, ezért a köréírható kör középpontja az átfogó felezőpontja.

Azaz BC felezőpontja, ami


F([lg 4x +lgx]/2 ; [lg y +lg8y]/2 )


lg 4x + lg x= lg 4x^2

lg y+ lg 8y = lg 8y^2


Vagyis annak kell teljesülnie, hogy


[lg 4x^2] /2= 2 ebből kiszámolod x-et, és


[lg 8y^2] /2= 2 ebből meg kijön y.


Remélem, meg tudod csinálni.

2012. máj. 26. 12:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én megoldásom később lett kész, azért hátha hasznát veszed:

[link]

2012. máj. 26. 13:49
 3/3 A kérdező kommentje:
igen igy már igen nagyon köszönöm
2012. máj. 26. 14:50