a második alkérdésem,hogy egy ilyenböl:
(1)/(gyök(2)) ==> Alfa = Pi/
2012. máj. 24. 09:58
1/4 bensdorp válasza:
gyök72=gyök(36*2)=gyök36*gyök2=6*gyök2
2/4 anonim válasza:
A második kérdés nem elég világos.
Ha Alfa 1/gyök2, akkor az mennyi Pí-ben?
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az első így már ertheto.... :)
a masodik:
x =(1)/(gyök(2)) ebből ezt kaptuk
==> Alfa = (Pi) /( 4)
2012. máj. 24. 10:38
4/4 anonim válasza:
1/gyök2=gyök2/2 [bővítem a nevezőt és a számlálót is gyök2-vel]
Ismerősnek kell lennie, hogy ez 45 fok szinusza vagy koszinusza.
Ha nem ismerős, ideje újra átnézned a nevezetes szögek értékeit.
45fok az pi/4
mert pi-nek 180 fok felel meg
pi/3=180/3=60 fok
pi/2=180/2=90 fok
pi/4=180/4=45 fok stb.