Gyök (72) = 6 * Gyök (2), ez hogyan jött ki?


a második alkérdésem,hogy egy ilyenböl:


(1)/(gyök(2)) ==> Alfa = Pi/


2012. máj. 24. 09:58
 1/4 bensdorp ***** válasza:
gyök72=gyök(36*2)=gyök36*gyök2=6*gyök2
2012. máj. 24. 10:21
 2/4 anonim ***** válasza:

A második kérdés nem elég világos.

Ha Alfa 1/gyök2, akkor az mennyi Pí-ben?

2012. máj. 24. 10:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az első így már ertheto.... :)



a masodik:


x =(1)/(gyök(2)) ebből ezt kaptuk

==> Alfa = (Pi) /( 4)

2012. máj. 24. 10:38
 4/4 anonim ***** válasza:

1/gyök2=gyök2/2 [bővítem a nevezőt és a számlálót is gyök2-vel]


Ismerősnek kell lennie, hogy ez 45 fok szinusza vagy koszinusza.

Ha nem ismerős, ideje újra átnézned a nevezetes szögek értékeit.


45fok az pi/4


mert pi-nek 180 fok felel meg


pi/3=180/3=60 fok

pi/2=180/2=90 fok

pi/4=180/4=45 fok stb.

2012. máj. 24. 10:56