Tegnap egy vektoros feladatra válaszoltam és azt hiszem nem jó a válaszom. Megkérhetlek, hogy nézd már meg?!


2012. máj. 23. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Közbezárt szögtől függetlenül teljesül.


Ez igaz, mert a, b azonos hosszú, vagyis a+b, a-b egy rombusz átlói. Amelyek merőlegesek egymásra.


2. Most nem néztem végig a megoldásodat, de ha simán felírjuk, hogy

a(a1,a2) és b(b1,b2)

Utána kiszámoljuk a+b és a-2b skaláris szorzatát, és egyenlővé tesszük 0-val.

Akkor rendezés után az jön ki, hogy

a1*b1+a2*b2=-1

Amiből a két vektor szöge 180 fok.


Tehát az eredményed jó.



c,d megoldását nem látom.

De a b-re írt módszerrel nekem

c-nél:

a1b1+a2b2=0-nak adódik, vagyis a két vektro merőleges volt.


Végül d-re ugyanígy:

a1*b1+a2*b2=1

A közrezárt szög 0 fok.

2012. máj. 23. 21:32
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál vele. De ...

A b. feladatra írod Te is:

"Amiből a két vektor szöge 180 fok."

De akkor az összegvektor null-vektor. Beszélhetünk a null-vektor irányáról? Tud az merőleges lenni a másikra?

2012. máj. 23. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

"De akkor az összegvektor null-vektor. Beszélhetünk a null-vektor irányáról? Tud az merőleges lenni a másikra?"


Persze, definíció szerint a null-vektor minden vektorra merőleges.


Tudtommal pont azért ez a definíció, hogy a skalárszorzat konzisztens legyen.

2012. máj. 23. 22:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Kösz! Ennek nem néztem utána.

Akkor nyugodt szívvel ott hagyom a megoldást, nem kell törölnöm.

2012. máj. 23. 22:10
 5/6 A kérdező kommentje:

Pótoltam a tájékozódást:

"Mondhatjuk tehát, hogy a nullvektor minden vektorral párhuzamos és minden vektorra merőleges is, minden vektorral egyirányú, és minden vektorral ellentétes irányú is.


A nullvektor az eltolások közé sorolt változatlanul hagyásnak az eltolásvektora."

[link]

2012. máj. 23. 22:17
 6/6 A kérdező kommentje:

A b.) feladatnál leírt megoldásnak megfelelően módosítottam a megoldásomat, így megnyugtató a válasz.

[link]

Még egyszer köszönöm a segítséget.

2012. máj. 26. 20:19