Az erdőgazdaság elhatározza, hogy az erdőből fenyőfákat vágnak ki. Az erdő 99%-a fenyőfákból áll, a favágás után az erdő 98%-a még mindig fenyő lesz. Az erdő hány százalékát akarják kivágni?


#matematika #szöveges feladat 9 osztály
2012. máj. 23. 14:55
 1/1 bensdorp ***** válasza:

Tegyük fel, hogy 100 fa maradt, ebből 98 fenyő, 2 egyéb!

Mivel egyéb fából nem vágtak ki semennyit, eredetileg is 2 volt, ami 1%-ot képviselt, a maradék 99% pedig 2*99=198 fenyőfa.

198-98=100 fenyő, ami az eredeti 2+198=200 fának az 50%-a. Az eredeti erdő 50%-át akarják kivágni.

2012. máj. 23. 15:05