#matematika #szöveges feladat 9 osztály
2012. máj. 23. 14:55
1/1 bensdorp válasza:
Tegyük fel, hogy 100 fa maradt, ebből 98 fenyő, 2 egyéb!
Mivel egyéb fából nem vágtak ki semennyit, eredetileg is 2 volt, ami 1%-ot képviselt, a maradék 99% pedig 2*99=198 fenyőfa.
198-98=100 fenyő, ami az eredeti 2+198=200 fának az 50%-a. Az eredeti erdő 50%-át akarják kivágni.