3 2-ed = 2 2-ed+ 1 2-ed= 1 egész + 1 2-ed = 1egész 1 2-ed nem értem! Segítenénetek h megértsem?

7 3-ad= 2 egész + 1 3-ad= 6 egész + 1 3-ad elmagyaráznátok, és írnátok példákat h megértsem??? 11 éves lány vok írtok??
2012. máj. 19. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt alsóban tanítják.

7 3-ad, az 2 egész és 1 3-ad, mivel 7-ben a 3 megvan 2-szer és maradt 1 3-od stb

2012. máj. 19. 13:12
 2/4 anonim ***** válasza:

törtek összeadásánál, kivonásánál mindig a felső számokat (számláló) adod össze/vonod ki, az alsóknak (nevező) pedig meg kell egyezniök.


Példa:

3/2 + 1/2 = 4/2


természetesen a számlálót eloszthatjuk a nevezővel, így kapunk vagy egy egész, vagy egy tizedestört számot. A 4 2-ed speciel pont 2 egésszel egyenlő.


vagy:


2/3 + 2/3 = 4/3

a 4 több, mint a 3, tehát a számlálóban a nevező megvan legalább egyszer, így megvan benne az egy egész, vagyis a 3/3, azonkívül marad még 1/3. Így a 4/3 egyenlő lesz avval, hogy egy egész 1/3

2012. máj. 19. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy a "normális" törtek azok 0 és 1 között vannak. Vagyis a számláló kisebb, mint a nevező.


3/2 egy 1-nél nagyobb szám, ezért az egészeket ki lehet belőle szedni. 1 egész az 2/2, 2 egész az 4/2 és így tovább.


3/2=2/2+1/2=1+1/2


3/2-et felbontottam 2/2-re meg a maradékra. A 2/2 átírható 1 egészre.

1 egész és 1/2 mellé nem kötelező kirakni a plussz jelet. Le lehet írni simán egymás mellé.


7/3 ugyanez.

Ebben 2 egész van benne, ami 6/3 ezt kiveszem, és megnézem mi marad.

7/3=6/3+1/3=2+1/3


6egész egyharmad az elírás a második sorban.



Tehát ha a számláló nagyobb, mint a nevező, akkor valamennyi egészet le lehet választani a törtből.


32/5=6+2/5


Onnan lehet tudni, hogy mennyi egészet, hogy elvégezzük az osztást fejben: 32:6= 6 egész + maradék.

Vagyis a 6-ot lehet majd kiemelni.


52/7 elvégzem fejben ez 7 egész valamennyi

52/7=7+3/7 (7*7 az 49, ahhoz, hogy kijöjjön az 52 még 3/7 kell a végére)

2012. máj. 19. 13:20
 4/4 A kérdező kommentje:
így már értem!!! csak nem volt eddig világos számomra!! köszönöm h írtatok!!
2012. máj. 19. 20:29