Valaki megoldaná ezt a két kémia feladatot nekem?


1. Milyen tömegű ezüstbevonat keletkezik a katódon , ha az ezüst nitrát oldatot fél órán át 50 mA erősségű árammal elektrolizálunk?


2. Réz szulfát oldaton át 10 percig 20 mA erősségű áramot vezetünk.

a) melyik elektródon válik ki a viz?

B)hány két vegyértékű rézion válik ki az elektródon

C) hány mól réz válik ki?

D) mennyi a kiváló réz tömege..?



2012. máj. 17. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Q= I.t

Q= 0,05 .1/2= 0,025Ah


26,8 Ah hatására 108 g válik ki

0,025 Ah hatására 0,1 g ezüst válik ki.


2. Q= I.t

Q= 0,02 . 1/6

Q= 1/300 Ah


2.26,8 Ah hatására 1 mol, 63,5 g réz válik ki

1/300 Ah hatására 6,2 10^-5 mol, vagyis 3,937 .10^-3 g réz válik ki a katódon

2012. máj. 17. 20:32
 2/5 A kérdező kommentje:
wow :D
2012. máj. 17. 20:36
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod

:D de nem értem :// részletesebben nem lehetne? :D

2012. máj. 17. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Q= I.t , így számolod ki a semlegesítshez szükséges töltés mennyiséget

Q= 0,05 .1/2= 0,025Ah amperórában kapod meg


26,8 Ah hatására 108 g válik ki ( mivel 1 mol egységnyi töltésű ion semlegesítéséhez ennyi töltés kell)

0,025 Ah (ez a töltésmennyiség áll rendelkezésünkre)hatására 0,1 g ezüst válik ki.


2. Q= I.t

Q= 0,02 . 1/6

Q= 1/300 Ah


2.26,8 Ah hatására 1 mol, 63,5 g réz válik ki (azért kétszeres a töltésmennyiség, mert a rézion kétszeresen pozitív töltésű)

1/300 Ah hatására 6,2 10^-5 mol, vagyis 3,937 .10^-3 g réz válik ki a katódon


Remélem, így már érted! Ha mégsem, írj!



A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.

2012. máj. 17. 21:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, érthető így már, köszönöm szépen! (ment a zöld kéz) :)
2012. máj. 18. 21:11