1. Egy bekapcsolt elektromos merülő forraló 100 W teljesítményű.Mennyivel változtatja meg környezetének energiáát 1 perc alatt?
2. Egy 60 W-os elektromos izzon létrejött energiaváltozásnak csak 5 százaléka kapcsolatos a fényfibocsátással, a többi a környezet belső energia-változásával egyenlő.Mennyivel növekszik másodpercenként a bekapcsolt izzolámpa környezetének belső energiája
2012. máj. 16. 17:27
1/1 anonim válasza:
W=P*t= 100W * 60s =6000 J
P=60W
W= 0,95* 60W * 1s= 57 J