Egy egyenes hasáb alapja olyan derékszögű háromszög, amelynek rövidebb befogója 5cm,hosszabb befogója 2,4-szerese, átlója pedig 13/5-e (tizenháromötöde) a rövidebb befogónak.A test magassága a hosszabb befogó 125%-a.Szerkeszd meg a hasáb hálózatát!mekkora a hasáb Felszíne?


A hálót már megszerkesztettem onnan nemtudom hogyan tovább valaki segítene?(levezetéssel)


Köszönöm!



2012. máj. 15. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A felszíne két derékszögű háromszögből, és három téglalapból áll. (ha elvileg megszerkesztetted ezeket kell látnod)

Először az oldalak hossza:

a=5cm

b=5*2,4=12

c=5*13/5=13


T=5*12=60

ez ugye kétszer van a felszínben


magasság: 12*1,25=15


T1=5*15

T2=12*15

T3=13*15


összeadod az összes terültet és megvan a felszín

2012. máj. 15. 15:43
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii:)).
2012. máj. 16. 15:15