Egy egyenes hasáb alapja olyan derékszögű háromszög, amelynek rövidebb befogója 5cm,hosszabb befogója 2,4-szerese, átlója pedig 13/5-e (tizenháromötöde) a rövidebb befogónak.A test magassága a hosszabb befogó 125%-a.Szerkeszd meg a hasáb hálózatát!mekkora a hasáb Felszíne?
A hálót már megszerkesztettem onnan nemtudom hogyan tovább valaki segítene?(levezetéssel)
Köszönöm!
2012. máj. 15. 15:35
1/2 anonim válasza:
A felszíne két derékszögű háromszögből, és három téglalapból áll. (ha elvileg megszerkesztetted ezeket kell látnod)
Először az oldalak hossza:
a=5cm
b=5*2,4=12
c=5*13/5=13
T=5*12=60
ez ugye kétszer van a felszínben
magasság: 12*1,25=15
T1=5*15
T2=12*15
T3=13*15
összeadod az összes terültet és megvan a felszín
2/2 A kérdező kommentje:
köszii:)).
2012. máj. 16. 15:15