Fizikából segítsé kéne?


1,1960 Január 23-án Agust Piccartd második batiszkáfja a Trieste a Mariana-árojban 10916 méter mélységben merült le . fedélzetén a professzor fia, Jacques és D. Walsh amerikai tengerésztisztel.


a, Mekkora erő hatott a tengeralat járó falának 1 négyzetcentiméterre? (a tenger viz sűrüsége 1030kg/m3, g=9,81m/s2)


b, ha készítünk a tengeralatjáró oldalán egy 10 cm átmérőjű kerek ablakot mekkora erő hat az ablak teljes felületére?



2, Egy 60 kg-os ember 10kg-os vödröket visz föl a földszintről az emeletre, 3m magasra. Tíz vödrüt kell felvinnie, és egyszerre egyvödröt visz.


a, Mekkora munkát végez?


b, Mekkora munkát végez akkor ha egyszerre két vödröt visz?


3, A folyó szélleségen 200m, a sebesége 7,2 km/h. hol köt ki a túlsóparton átkelő sónak ha 3m/s sebességel halad a víz folyásának irányára merőlegesen. Készíts rajzot is.


2012. máj. 13. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Kéne? Talán segíts légyszíves. Ha majd megy intelligensen, akkor leírom a megoldást, és ha kell, akkor megy a magyarázat is..
2012. máj. 13. 22:23
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor légyszives valaki tudna segíteni
2012. máj. 14. 09:12
 3/6 Nightek ***** válasza:

1. a, a hidrosztatikai nyomás felírása: sűrűségxvízmagasságxgravitációs gyorsulás = 110298.54 Pa. A nyomás definíciója ugye F/A=P (Erő/nyomott felület= a nyomás). Tehát akkor F=PxA=110298,54PaX1m2=110298,54N

b, a felület most 10cm2=10-3 m2. A nyomás változatlan mert ugyanabban a mélységben vagyunk. F=PxA = 110298,54Pax10-3m2=110,3N

2012. máj. 15. 09:35
 4/6 Nightek ***** válasza:

2, a, az emelési munka=magasság x emelt test tömege x gravitációs gyorsulás (w=mgh) a g-t nemtudom mennyinek veszi a feladat én 9,81 el számoltam. Az ember tömege 60kg a vödöré 10kg akkor egy vödör felvitelének munkája W=(60kg+10kg)x9.81m/s2x10m=6867J. 10 fordulója van tehát 10szer ekkora munkát végez 10xw=68670j

b, két vödör tömege 20 kg tehát az össztömeg most az 60kg+20kg=80kg

mivel most kétszer annyi vödröt visz ezért csak 5 fordulója van. A munka tehát W=5x80kgx9,81m/s2x10m=39240j

2012. máj. 15. 09:57
 5/6 Nightek ***** válasza:
78%
3. a folyó szélessége s(x)= 200m a csónak folyóra merőleges sebessége: v(x)=7,2km/h=2 m/s az átéréshez szükséges idő: t=s(x)/v(x)=200m/2m/s=100s. Ez alatt az idő alatt viszont a csónak lefelé is mozog a folyó sodrása miatt. A folyó sodrásának sebessége v(y)=3m/s innen a csónak folyóval megegyező irányú útja s(y)=v(y) x t(átkelés)=100s x 3m/s=300m tehát a csónak a kiindulási pontjával szembeni ponttól 300 m-rel leljebb köt ki.
2012. máj. 15. 10:07
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2012. máj. 16. 20:02