addig eljutottam h felírjam hogy hogyan bontom szép az absz.értékeket, dde utána nem tudom hogy kell.....ha + vana két absz fv között akkor még nagyjából megyeget de ha - ....2012. máj. 13. 16:10
1/2 anonim válasza:
3 részre kell felbontani a számegyenest.
x<-3
Mindkét abszolútérték -1-szerese lesz
-(x+3)-[-(x-4)] fölbontod a zárójeleket.
-x-3+x-4=-7
Vagyis -3 alatt ez egy vízszintes egyenes.
-3<=x<4
Az első abszolútérték már önmaga, a második még -1 szerese
(x+3)-[-(x-4)]
x+3+x-4=2x-1
Ez egy egyenes, biztos fel tudod rajzolni.
4<=x
Mindkét absz. érték önmaga
(x+3)-(x-4)=7
Azt érdemes megjegyezni, hogy nem lehet szakadás a függvényben.
Ha szakadás van, akkor elszámoltad és meg kell keresni a hibát.
A másik, amit csinálhatsz, hogy ellenőrzésnek behelyettesítesz pár számot.
pl.
x=-10
|-10+3|-|-10-4|=|-7|-|-14|=7-14=-7
2/2 A kérdező kommentje:
uhhh....köszönöm !!! ez életmentő volt... örök hála :DDD
2012. máj. 13. 17:05