Abszolútérték fv. Hogyan kell megcsiláni egy ilyet: |x+3|-|x-4|?

addig eljutottam h felírjam hogy hogyan bontom szép az absz.értékeket, dde utána nem tudom hogy kell.....ha + vana két absz fv között akkor még nagyjából megyeget de ha - ....
2012. máj. 13. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

3 részre kell felbontani a számegyenest.


x<-3

Mindkét abszolútérték -1-szerese lesz

-(x+3)-[-(x-4)] fölbontod a zárójeleket.

-x-3+x-4=-7


Vagyis -3 alatt ez egy vízszintes egyenes.


-3<=x<4

Az első abszolútérték már önmaga, a második még -1 szerese

(x+3)-[-(x-4)]

x+3+x-4=2x-1


Ez egy egyenes, biztos fel tudod rajzolni.


4<=x

Mindkét absz. érték önmaga

(x+3)-(x-4)=7



Azt érdemes megjegyezni, hogy nem lehet szakadás a függvényben.

Ha szakadás van, akkor elszámoltad és meg kell keresni a hibát.


A másik, amit csinálhatsz, hogy ellenőrzésnek behelyettesítesz pár számot.

pl.

x=-10

|-10+3|-|-10-4|=|-7|-|-14|=7-14=-7

2012. máj. 13. 16:28
 2/2 A kérdező kommentje:
uhhh....köszönöm !!! ez életmentő volt... örök hála :DDD
2012. máj. 13. 17:05