Segítesz a kémia házimban?


elvileg egyenlők, de hogy jön ez ki?


1 kg heliumban vagy 0,5 kg hidrogénben van több molekula?



2012. máj. 12. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem inkább 0.5 kg hélium 1kg hidrogén?
2012. máj. 12. 21:21
 2/4 anonim ***** válasza:
A hélium nemmképez molekulákat.
2012. máj. 12. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Megnézed a periódusos rendszerben a moláris tömegeket:

H: 1 g/mol

He: 4 g/mol

Viszont a hidrogén (H) 2-atomos molekulaként (H2) létezik, tehát moláris tömege 2*1 = 2 g/mol.


Ezután kiszámolod a két anyag anyagmennyiségét (a tömeget osztod a moláris tömeggel):

H2: 500g / 2 g/mol = 250 mol

He: 1000g / 4 g/mol = 250 mol


Az anyagmennyiségük megegyezik, tehát a molekulák száma is.


(Másik megközelítés, hogy a héliumban nincsenek molekulák, hiszen atomos állapotban létezik. Ekkor mondhatjuk azt, hogy a hidrogénben van több molekula. De ez már inkább szőrszálhasogatás, a He-atomot is lehet molekulának mondani.)

2012. máj. 12. 22:44
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.
2012. máj. 13. 10:55