Erre a kémiai feladatra mi a válasz?


RÉZ: Hogyan éri el a nemesgáz-szerkezetet/stabilis energiaállapotot?

Ionná válás: ?

kovalens kötések száma: ?


2012. máj. 12. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:

tankönyv?:)

a nemesgázszerkezetet két elektron leadásával éri el.

Ionná válás: Cu --> Cu2+ + 2e-

kovalens kötések száma... ezt nem vágom.

az oxidációs száma lehet 0, +4, +2, +1. Ezek a leggyakoribbak.

2012. máj. 12. 17:21
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. máj. 12. 19:49
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként csak simán "kovalens kötések:?"
2012. máj. 12. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:

de milyen kovalens kötések? A réz fém, halmazában fémes kötések alakítanak ki kapcsolatot, ionvegyületeiben meg ionkötések. Vagy a komplexképzésre gondolsz?A Cu2+ ion 4db Víz/ ammóniamolekulával tud datív kötést létrehozni. Tehát a datív (kovalens) kötések száma 4 db.

[Cu(H2O)4]2+

[Cu(NH3)4]2+

2012. máj. 12. 21:10
 5/9 A kérdező kommentje:
igen :)
2012. máj. 12. 21:33
 6/9 A kérdező kommentje:
ki kell dolgoznom a rezet. :D pl itt a jellemzőreakcióiról kell írni akkor hogy pl fémekkel, nemfémekkel, hidrogénnel, oxigénnel, halogénekkel, (szénnel kénnel nitrogénnel értelemszerűen a jelentősebb reakciók) itt mit kell leírni ?
2012. máj. 12. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

hát a jellemző reakcióit:)

Fémekkel értelemszerűen nem reagál.

Nemfémes elemekkel

- KÉN: Cu+S=CuS

-OXIGÉN: 2Cu+O2 = 2CuO

savakat/lúgokat nem kérdezted, akkor van még...

igazából nincs semmi. Hidrogénnel nem reagál, szénnel szintén nem, nitrogénnel sem:) és halogénekkel sem.

na jó, hátha kell, felírom:

Cu+ 2H2SO4 = CuSO4 + SO2 + 2H2O

Cu + 4HNO3 = Cu(NO3)2 + 2 NO2 + 2H2o kb. 65 tömeg%

3Cu + 8HNO3 = 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O kb. 30 tömeg%

és NaOH-dal:

CuSO4 + 2NaOH = Cu(OH)2 + Na2SO4


és Cu2+ + 4NH3 = [Cu(NH3)4]2+

2012. máj. 12. 22:50
 8/9 A kérdező kommentje:
ÁHH :D köszönöm szépen
2012. máj. 13. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:
nincs mit:)
2012. máj. 14. 17:53