1 háromszög 3 csúcsa körül 3 egymást párontként érintő kört rajzoltunk . Mekkorák a körök sugarai ha a 3szög oldalai 11,12,15 cm ek?


2012. máj. 10. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Rajzolj 3 kört, kösd össze a középpontjaikat. És látod hogy az egy háromszög.


r1+r2=11

r1+r3=12

r2+r3=15


Ezt az egyenletrendszert meg tudod már oldani?

2012. máj. 10. 14:24
 2/5 A kérdező kommentje:
:( :'( nem ! :/
2012. máj. 10. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

r1+r2=11

r1+r3=12

r2+r3=15

-------


Ki kell fejezni az egyik ismeretlent.


Az első egyenletből:

r1+r2=11-->r1=11-r2

Ezt be lehet írni az r1 helyére.


11-r2+r3=12

r2+r3=15


Már csak két egyenlet maradt 2 ismeretlennel.

Megint ki kell fejezni valamit.

11-r2+r3=12

-r2+r3=1

r3=1+r2


Beírom a másik egyenletbe r3 helyére.


r2+1+r2=15


r2=7

r3=1+r2=8

r1=11-r2=4


Készen vagyunk.

2012. máj. 10. 15:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Hallod nem akarok bunkó meg hálátlanak tünni de nem írnád csak le simán a megoldást ?: D
2012. máj. 10. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
már leírta, ott van a végén
2012. máj. 27. 14:09