2012. máj. 10. 14:20
1/5 anonim válasza:
Rajzolj 3 kört, kösd össze a középpontjaikat. És látod hogy az egy háromszög.
r1+r2=11
r1+r3=12
r2+r3=15
Ezt az egyenletrendszert meg tudod már oldani?
2/5 A kérdező kommentje:
:( :'( nem ! :/
2012. máj. 10. 14:50
3/5 anonim válasza:
r1+r2=11
r1+r3=12
r2+r3=15
-------
Ki kell fejezni az egyik ismeretlent.
Az első egyenletből:
r1+r2=11-->r1=11-r2
Ezt be lehet írni az r1 helyére.
11-r2+r3=12
r2+r3=15
Már csak két egyenlet maradt 2 ismeretlennel.
Megint ki kell fejezni valamit.
11-r2+r3=12
-r2+r3=1
r3=1+r2
Beírom a másik egyenletbe r3 helyére.
r2+1+r2=15
r2=7
r3=1+r2=8
r1=11-r2=4
Készen vagyunk.
4/5 A kérdező kommentje:
Hallod nem akarok bunkó meg hálátlanak tünni de nem írnád csak le simán a megoldást ?: D
2012. máj. 10. 15:31