Valaki tudja amegoldásT?2012. máj. 10. 13:28
1/3 anonim válasza:
Mert ha egymás után írod a számot az pont ugyanaz, mintha 1001-el szoroznád.
1001*abc=1000*abc+abc=abc000+abc=abcabc
1001 osztható 13-al.
2/3 A kérdező kommentje:
annyira nem értem de kiprobáltam és jó köszönöm ! :)
2012. máj. 10. 13:41
3/3 anonim válasza:
Megszorzol egy számot 1000-el.
Az azt jelenti, hogy leírsz utána még 3 nullát.
123*1000=123000
235*1000=235000
Ha ezután hozzáadod ugyanazt a számot, akkor az a szám a "000" helyére fog bemenni. Ezt gondolom érted.
Tehát megszoroztad 1000-el hozzáadtad még egyszer. Akkor 1001 szerese lett.