írj fel1 tetszöleges 3jegyű számot (235) majd készítsd el azt a 6jegyű számot ami ennek a számnak kétszeri egymás utáni írásával keletkezik (235235) a kapott szám mindig osztható lesz 13mal magyrázd meg mért!?

Valaki tudja amegoldásT?

2012. máj. 10. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert ha egymás után írod a számot az pont ugyanaz, mintha 1001-el szoroznád.


1001*abc=1000*abc+abc=abc000+abc=abcabc


1001 osztható 13-al.

2012. máj. 10. 13:32
 2/3 A kérdező kommentje:
annyira nem értem de kiprobáltam és jó köszönöm ! :)
2012. máj. 10. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Megszorzol egy számot 1000-el.

Az azt jelenti, hogy leírsz utána még 3 nullát.


123*1000=123000

235*1000=235000


Ha ezután hozzáadod ugyanazt a számot, akkor az a szám a "000" helyére fog bemenni. Ezt gondolom érted.


Tehát megszoroztad 1000-el hozzáadtad még egyszer. Akkor 1001 szerese lett.

2012. máj. 10. 13:47