Béla évi 6%-os kamatra kapott 60000Ft-ot. Évente akar törleszteni egyenlő összegekkel. Az első részletet egy évvel a kölcsön felvétele után fizeti ki. Mennyi legyen az évi törlesztés, ha hat alkalommal akar fizetni?

2012. máj. 7. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

600 000 * (1.06^6) = 851 111.467

851 111.467 / 6 = 141 851.911 FT

nem biztos hogy jó, ezek a szövegek néha kicsit összezavarnak.

2012. máj. 7. 18:35
 2/5 anonim ***** válasza:
60000*1,06^6 /=14185 Ft
2012. máj. 7. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:

vagyis:

60000*1,06^6 /6=14185 Ft


az előző is jó csak hozzáadott egy nullát. Béla nem hiszem h örülne neki :D

2012. máj. 7. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:
ja igen bocsi, benéztem
2012. máj. 7. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:

A megoldás azért nem jó, mert nem veszi figyelembe, hogy a befizetett törlesztőrészlet csökkenti a tartozást.


Legyen "h" a hitel összege, "n" a futamidő, "k" a kamatláb/100, "r" a törlesztőrészlet. Ekkor az alkalmazandó képlet:

r=h/(1/k-1/k/(1+k)^n)

2012. máj. 7. 19:56