Belefér-e egy 1600cm2 felszínű (gömb alak) vasgolyó egy 20cm élű kocka alakú dobozba?
Valaki segítene levezetni hogy kell megoldani?
2012. máj. 6. 13:42
1/4 anonim válasza:
Golyó felszíne: 4*pi*r^2 = 1600
127,32 = r^2
r=11,28cm (ennyi a gömb sugara)
Mivel 20cm élű a doboz, a maximális golyónak az átmérője 20cm-nek kell hogy legyen, de nekünk ez nem annyi (2r = d = 22,56cm), ezért nem fér bele a dobozba.
3/4 anonim válasza:
gömb felszíne:
A=4*pi*r(négyzet)
1600=4*3,14*r(négyzet)
r(négyzet)=127,388
r= 11,286
ha a kockát nézzük, akk egy 10 cm sugarú gomb férne bele (20/2=10).
vagyis nem fér bele.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. máj. 6. 13:56