Belefér-e egy 1600cm2 felszínű (gömb alak) vasgolyó egy 20cm élű kocka alakú dobozba?

Valaki segítene levezetni hogy kell megoldani?



2012. máj. 6. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Golyó felszíne: 4*pi*r^2 = 1600

127,32 = r^2

r=11,28cm (ennyi a gömb sugara)


Mivel 20cm élű a doboz, a maximális golyónak az átmérője 20cm-nek kell hogy legyen, de nekünk ez nem annyi (2r = d = 22,56cm), ezért nem fér bele a dobozba.

2012. máj. 6. 13:53
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. máj. 6. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

gömb felszíne:

A=4*pi*r(négyzet)


1600=4*3,14*r(négyzet)

r(négyzet)=127,388

r= 11,286


ha a kockát nézzük, akk egy 10 cm sugarú gomb férne bele (20/2=10).

vagyis nem fér bele.

2012. máj. 6. 13:54
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. máj. 6. 13:56