Ezt hogyan kell kiszámolni? 14/L


Egy rét négy sarkában négy tehén áll: Kefir, Tejfel, Karamell és Turmix. A szemközti sarkokban álló kefir és Karamell távolsága 30 m, Tejfel és Turmix távolsága 20 m. A szemközti tehenek időnként átmennek egymáshoz, ezért a réten két, egymásra merőleges csapás alakult ki a fűben. Mekkora a rét területe?

Szerintetek ez hogy van? Mit kell csinálnom? Nem nagyon értem :||


2012. máj. 2. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy kell kiszámolni hogy:


-a két csapás egymásra merőleges

-a csapások hossza eltérő

=>a rét deltoid alakú(mint egy papírsárkány)és ennek a deltoidnak megadták a két átlóját(legyen a nevük e és f)

-a deltoid területét pedig úgy kell kiszámolni hogy a két átló szorzatát elosztod 2-vel tehát:


e*f/2 = 20*30/2 = 300m^2(négyzetméter) :)

2012. máj. 2. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.(Deltoid kiegészíthető egy téglalapra aminek pontosan a fele.)

:)

2012. máj. 2. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az első,ez a hasznos válaszok százalékos megoszlásában is látszik.
2012. máj. 2. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :))
2012. máj. 2. 18:41