Egy 28,12 fokos hegyesszögnek mekkora a szinusza, koszinusza, tangense illetve kotangense?

A matekórán a tanárnő ledarálta az anyagot 30 perc alatt,és nem nagyon van előttem hogy ilyen esetben mit kell csinálnom,vagy mit kell beütnöm a számológépbe,hogy megkapjam az értékeket.(legfőképp hogy át kell-e váltani valamit a számológépen,mert valami ilyet is magyarázott,hogy DEG-re kell talán?!,nem RAD-ba..gondolom ez a radián)

2012. ápr. 28. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

ez számológépenként változik.

nálam pl. beütöm a "sin" gombot, aztán 28,12 és egyenlő. és kiadja a szög szinuszát.

2012. ápr. 28. 21:14
 2/6 anonim ***** válasza:
(én még 30 percet sem tudnék erről magyarázni)
2012. ápr. 28. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A fok az deg. Az angol degree szóból.

Ha degre van állítva a számológép, akkor jó.


számológéptől függően:

beírod, hogy 28,12 és megnyomod, a sin gombot.


vagy előbb megnyomod a sin gombot és utána beírod, hogy 28,12


Ugyanez koszinuszra és tangensre.

Kotangens nem biztos, hogy van rajta. De ctg alfa=1/tg alfa


Szóval a tangens reciprokát kell venni.


sin 28,12=0,47

cos=0,88

tg=0,53

ctg=1,87


Addig nyomogasd a számológépet, amíg ezek kijönnek. :)

2012. ápr. 28. 21:17
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget,mindegyik eredmény kijött,egyedül a kotangens nem..hogyan is kell? én úgy csináltam,hogy: 1/tan.0.5343
2012. ápr. 28. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A kotangens a tangens ÉRTÉKÉNEK a reciproka.


Vagyis, ha a tg=0,53

akkor ctg=1/0,53=1,87


Tehát a 0,53-ban nem a tg után kell beírni. Hanem csak simán a reciprokát venni.

2012. ápr. 28. 21:37
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) már minden tiszta
2012. ápr. 28. 21:38