Hogyan lehet kiszámolni az A keresztmetszetet?

2012. ápr. 28. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol?
2012. ápr. 28. 17:02
 2/5 A kérdező kommentje:
elektromosság tanban , pontosabban a R=fajlagos ellenállás * (l/A) képletben kérdezném?
2012. ápr. 28. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt mindig az aktuális vezető keresztmetszetének alakja szerint.

Ha pl kör alakú a metszet, akkor a kör területe képlet kell, ha négyzetes (bár ilyen nem nagyon van) akkor a négyzet területképlete kell. Így tovább.

2012. ápr. 28. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugye úgy szoktak szólni a feladatok, hogy számoljuk ki annak a kör keresztmetszetű rézből készült vezető ellenállását, melynek hossza ...stb.
2012. ápr. 28. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha R=(ró*l)/A

akkor szorozd fel A-val: R*A=ró*l

Most oszd le R-el: A=(ró*l)/R


tehát csak az R és A betűk cserélnek helyet.

2012. máj. 1. 07:30