2012. ápr. 28. 16:57
2/5 A kérdező kommentje:
elektromosság tanban , pontosabban a R=fajlagos ellenállás * (l/A) képletben kérdezném?
2012. ápr. 28. 18:19
3/5 anonim válasza:
Azt mindig az aktuális vezető keresztmetszetének alakja szerint.
Ha pl kör alakú a metszet, akkor a kör területe képlet kell, ha négyzetes (bár ilyen nem nagyon van) akkor a négyzet területképlete kell. Így tovább.
4/5 anonim válasza:
Ugye úgy szoktak szólni a feladatok, hogy számoljuk ki annak a kör keresztmetszetű rézből készült vezető ellenállását, melynek hossza ...stb.
5/5 anonim válasza:
Ha R=(ró*l)/A
akkor szorozd fel A-val: R*A=ró*l
Most oszd le R-el: A=(ró*l)/R
tehát csak az R és A betűk cserélnek helyet.