2^(x-2) +2^(x+2)=34
nekem megoldásként az x=1 jön ki. Tehát a negatív számok halmazán nincs megoldása? Elvileg valahogy ott kéne megoldani......
2012. ápr. 27. 02:35
1/1 anonim válasza:
2^(x+2)=2^4*2^(x-2)
2^(x-2) +2^(x+2)=2^(x-2)*(1+2^4)=17*2^(x-2)
17*2^(x-2)=34
2^(x-2)=2
x-2=1
x=3
A negatív számok halmazán nincs megoldás.