Hogy kell kiszámolni? Nem csak a megoldást kérném, hanem a menetét is.


Fizika számítás /7.o/

Feladat. Van egy 2 kg-os medicil labda,amit ha feldobunk 2m/s a sebessége. Milyen magasra repült?



2012. ápr. 24. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor feldobott van mozgási energiája.


1/2m*v^2

1/2*2*2^2=4J


Amikor megáll, azért áll meg, mert a sebessége 0. Vagyis mozgási energiája nincs, de van helyette helyzeti energiája.

m*g*h


Ráadásul az energiamegmaradás miatt ez 4J

2*10*h=4

h=4/20=1/5 m

1/5 méter az 20centi. Ilyen magasra repült fel.

2012. ápr. 24. 15:54
 2/4 A kérdező kommentje:
hát.. :| nemtudom,hogy így jó-e,de köszönöm.
2012. ápr. 24. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen jó :P


De persze lehet máshogy is.


2m/s sebességgel indul, a gyorsulás "g" vagyis 10m/s^2

Akkor v/a=0,2 mp-ig fog repülni fölfelé.


Ennyi idő alatt

v0*t-g/2*t^2 utat tud megtenni.


2*0,2-5*0,2^2=0,2 m


Jé, így is 20 centi lett.

2012. ápr. 24. 16:24
 4/4 BKRS ***** válasza:

Egy kicsit mashogy szamolva:

vo=2 m/s

A sebessege v=vo-gt = 2-gt lesz

Fent a csucson 0 lesz a sebessege

0=2-gt

t=2/g

A magassag a t pillanatban: vo*t - 0,5gt^2 = 2t -0,5gt^2 = 4/g - 0,5*g*4/g^2 = 4/g - 2/g = 2/g = 2/9,81 = 0,203873598m

2012. ápr. 24. 16:27