levezetést is kérnék!2012. ápr. 22. 15:53
1/1 anonim válasza:
az egyenletet felírod: 2Na + Cl2= 2NaCl
adatok: m(Na)=104g; M(Na)=23g/mol
ebből jön n(Na)=m/M=104g/23g/mol=4.52mol
az egyenletből látni, hogy ez a 4.52mol fele ennyi azaz 2.26mol klórgázzal egyesül