Lehet-e két különböző tömegű testnek egyenlő a mozgási energiája? Miért?

Nagyon sürgős lenne!!!
2012. ápr. 20. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Természesen igen


A mozgási energia képlete 1/2*m*v^2


Ha van egy test, ami 1 kilós

Meg egy másik, ami 4 kiló


Akkor egyenlő a mozgási energiájuk, ha a kisebb 2-szer akkora sebességgel megy.

(pl 1m/s és 2m/s


Mert

E1=1/2*1*(2)^2=2

E2=1/2*4*1^2=2

2012. ápr. 20. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 20. 18:57