Nagyon sürgős lenne!!!2012. ápr. 20. 18:40
1/2 anonim válasza:
Természesen igen
A mozgási energia képlete 1/2*m*v^2
Ha van egy test, ami 1 kilós
Meg egy másik, ami 4 kiló
Akkor egyenlő a mozgási energiájuk, ha a kisebb 2-szer akkora sebességgel megy.
(pl 1m/s és 2m/s
Mert
E1=1/2*1*(2)^2=2
E2=1/2*4*1^2=2
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 20. 18:57