Ha lehet létszi levezetve írjátok le,hogy megértsem és máskor már 1dül is kidudjam számolni.2012. ápr. 20. 16:17
1/2 anonim válasza:
kezdjük ott, hogy 13-as rendszámú szén nem létezik.
A rendszám a protonok száma, ami a szénben 6. Ezért szén.
13-as tömegszámú szénre gondoltál.
Ami azért 13-as, mert 6 proton mellett van benne 7 elektron.
1mól szén tömege 13 gramm.
100g 7,7 mol
1db szén atom 7 neutron
1 mol az 6*10^23 atomot tartalmaz, vagyis 7,7 molban:
7,7*6*10^23*7=323,4*10^23=3,234*10^25 a neutronok száma.
Nitrogénre ugyanígy kell számolni.
A Nitrogén rendszáma 7, vagyis 1 atomban 8 proton van
100 g 100/15=6,67 mol
A protonok száma:
6,67*6*10^23*8=320*10^23=3,2*10^25
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!Így most már világos :) További szép napot!
2012. ápr. 20. 18:00