2012. ápr. 18. 16:40
1/1 BKRS válasza:
Nem minden hatvanyt lehet atalakitani. Ha nem egesz a kitevo akkor tobbnyire nincs la egyszeru keplet.
Ha nem kell veges megoldas akkor n=0-tol vegtelenig osszeadva:
C(1/2, n) *(4x-4)^n
pont gyok 4x-3 lesz,
ahol C(1/2, n ) = (1/2)*(-1/2)*...*(1/2-n+1)/n!