Altalanos haromszog terulete?

(a+b)/2
2012. ápr. 17. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:
tudom h konnyu! :D
2012. ápr. 17. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:
alap * magasság /2
2012. ápr. 17. 22:27
 3/7 A kérdező kommentje:
ha ismerem mind a harom oldalt, hogy kell kiszamolni a teruletet, nem derekszogu haromszogben, es nem Heron-keplettel....
2012. ápr. 17. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig Heron képlettel. Pont arra találták ki...


Vagy kiszámolod az egyik magasságot.


1. Koszinusz-tétellel az egyik szöget kiszámolod.

mondjuk a-val szemben lévő alfát.


Utána mc-t ki lehet számolni egy szinusszal:


mc=b*sin alfa


T=c*mc/2


De a Heron képlet egyszerűbb, mint Koszinusz-tétel, +1 sinusz + 1 szorzás

2012. ápr. 17. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig de, Héron-képlettel. Esetleg kiszámolhatod az egyik oldal magasságát 2 pitagorasz tétellel, és alap*magasság/2
2012. ápr. 17. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és úgy tudod kiszámolni pitagorasz-tétellel, hogy a 3 oldala mondjuk a, b és c hosszúságú, akkor mondjuk c oldal magassága c-t x és c-x szakaszokra bontja és akkor az egyik pitagorasz tétel az x^2+m^2=a^2 a másik meg (c-x)^2+m^2=b^2
2012. ápr. 17. 22:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! aszem maradok a magasagnal, mert ahogy nezem a feladatot, makom van es egyenlo szaru a haromszogem! a Heront nem szeretem mert olyan hosszu, es csak az ido megy vele.... de altalanos haromszognel megis a heron a legegyszerubb ut.....
2012. ápr. 17. 22:40