Hogyan kell ezt megoldani? /szöveges, százalékos/

Az iskolában a matematika szakkörbejáró tanulók 80%-a kosarazik. És a kosárlabdázok 30%-a jár matematika szakkörbe. Ha összesen 15 tanuló jár matematika szakkörbe,akkor hány tanuló kosarazik?
2009. jún. 19. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
15/100*80= 12
2009. jún. 19. 20:59
 2/2 anonim ***** válasza:

15/100*80=12

12 matekszakkoros kosarazik, tehat az osszes kosaras szamanak 30 szazaleka 12

x/100*30=12

x=12/30*100

x=40

40 tanulo kosarazik az iskolaban

2009. jún. 19. 22:37