1) Egy 12 évfolyamos iskolába összesen 850 gyerek jár. A gimnáziumi osztályokba 120-szal kevesebb, mint az általános iskolaiba. Hány általános iskolás és hány gimnazista tanuló jár az iskolába?



2) A szörp házi készítésű, 80%-nyi gyümölcs van benne. A gyerekek hígítva szeretik. Két liter szörphöz mennyi vizet kell önteniük, hogy az innivalójuk 32%-os gyümölcsital legyen?


3) Egy vízzel telt medencéből két szivattyúval víztelenítenek. Az egyik szivattyú 12 óra alatt, a másik 8 óra alatt tudná a medencét vízteleníteni. Hány óra alatt tudják a vizet kiszivattyúzni, ha a két szivattyú együtt dolgozik?


Ez a 3 feladat lenne! :) Holnapra kellene.. Megköszönném aki segít megcsinálni és levezetni a feladatot :D



2012. ápr. 11. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

1.

x+x+120=850

2x+120 =850

2x =730

x =365


Tehát akkor a gimibe 365-en, az általánosba pedig 485-en járnak.

2012. ápr. 11. 11:16
 2/4 anonim ***** válasza:

1) Az általános iskolába jár x, a gimnáziumba x-120

x+x-120=850 ebből x=485

Az általános iksolába 485 míg a gimnáziumba 365 jár.


2) A 2 liter 80%-os szörpben van 1,6 liter 100%os gyümölcs. Ha 32%-os gyümölcsöt akarsz, akkor 1,6/0,32=5

5 liter lesz a 32% gyümölcsital, tehát 3 liter víz kell hozzá.


3) Az egyik szívattyú egy óra alatt az 1/12-ét, míg a másik az 1/8-át szívja ki. 2 szívatytú együtt az 1/8+1/12=20/96-át szívja ki. Így együtt 1/(20/96)=4,8 óra alatt végeznek.


Az első tuti, hogy jó, a 2-esre és a 3-asra nem tenném a nyakam!

Rég volt már matekórám :)

2012. ápr. 11. 11:27
 3/4 A kérdező kommentje:

x(1/12 + 1/8)=1

x/12 + x/8=1


4x + 6x = 1 ez az egész alá törtvonal és 48

48


10x= 48

x= 4,8

na akkor ez így jó?:D

2012. ápr. 11. 11:35
 4/4 BKRS ***** válasza:

Jo, de egyszeruen csak kiszamolhatod mennyi 1/12 + 1/8

x(1/12 + 1/8)=1

x*5/24 = 1

x = 24/5=4,8

2012. ápr. 11. 15:42