Mennyi a tömege? 5 mol hidrogéngáznak? 1 mol magnézium-fluoridnak? MOST KÉNE VÁLASZOLNI RÁ!

2012. ápr. 7. 17:33
 1/5 A kérdező kommentje:
ÍRJATOK ! LÉGY SZÍVES !
2012. ápr. 7. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy mol hidrogéngáz: 2g (H2)

5 mol hidrogéngáz: 5*2g= 10 g

Magnézium-fluorid: MgF2, mert az Mg 2 elektront tud leadni, a fluor pedig csak egyet tud felvenni, ezért kettő kell.

Egy mol MgF2: 24g + 2*19g=62 g

Te vagy a kloridionos kérdező? :)

2012. ápr. 7. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:

azt a képletet kell használni hogy n=m/M


hidrogén moláris tömege 1 g/mol tehát az 5 molt hidrogén tömege 5=m/1 tehát 5 g a helyes válasz.


a magnézium -floridnak nem tudom fejből a moláris tömegét (M) a molok száma 1 (azaz n=1) a moláris tömeget beszorzod 1 -el és megvan a tömege azaz a M=m

2012. ápr. 7. 17:43
 4/5 A kérdező kommentje:

IGEN ÉN VAGYOK .

AMÚGY KÖSZ !

2012. ápr. 7. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Jók lettek a válaszok? :)
2012. ápr. 10. 20:37