Mennyi az y? Valami egyszerű módszer kéne. Számológéppel is lehet! 3^y = 4

2012. ápr. 5. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

logaritmusát veszed mindkét oldalnak


log 3^y =log 4


A logaritmikus azonosságok alapján

log 3^y =y* log 3


Vagyis y=log4/log3


Ez csak számológéppel jön össze.

2012. ápr. 5. 16:29
 2/3 anonim ***** válasza:

3^y = 4

lg(3^y) = lg4

y lg3 = lg4

y=lg3/lg4

2012. ápr. 5. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:
lg4/lg3 bocsi.
2012. ápr. 5. 17:54