Ennél a kérdésnél én 6-ra tippelnék, de nem vagyok benne biztos, hogy jól számoltam. Esetleg tudja valaki rá a választ?2012. ápr. 2. 21:06
1/3 anonim válasza:
Felrajzolod. A rugó egyensúlyban van.
Lefelé húzza 1kg súly, azaz 10N.
A rugóban erő ébred, ami vissza akarja húzni a rugót a nyugalmi hosszára.
Ez a rugóerő és F=D*x (D a rugóállandó)
Tehát D*0,03=10N.
Az a kérdés, hogy mekkora y megnyúlásnál lesz
D*x=20N. D helyére beírhatjuk, hogy 10/0,03
Amiből kijön, hogy x tényleg 6cm.
2/3 anonim válasza:
A rúgóra ható erő arányos a megnyúlással. Az arányossági tényező a rugóállandó.
Arányos az erő és a megnyúlás, vagyis ha duplája az erő, akkor duplája a megnyúlás.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 2. 21:26