Kémiában az keverésnél, higitásnál, toményitesnél az oldat milyen w-t kap?


a szilárd anyag w=1

a folyékony w=0

akkor most ha mar xy oldat annak muszaj folyekonynak lennie vagy lehet meg szilard is???honnan tudom meg h mennyinek szamoljam?


2008. ápr. 15. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
te most a w alatt a tömegtörtet érted? mert akkor nagyon el vagy kavarodva...
2008. ápr. 15. 19:08
 2/3 A kérdező kommentje:

nem ,hanem ami van keplet keveresre+higitas.tomenyitesre,hogy m1+m2=m3

m1.w1+m2.w2=m3.w3

a harom anyag rendszer tomege és hat h most w mi?de csak tomegtort mert szazalekban van megadva

és felirtuk h szilard anyag w=1

w(H2O)=0

viszont az egyik pelda picit bonyolultabb,amit most hosszabb lenne elmondanom....de mar megoldottam,h jo-e az mar kerdes:D

azert koszonom

2008. ápr. 15. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:

nem aktuális, de hétha segít...


Amit felírtál az az un. keverési egyenlet:


m1×w1 + m2×w2 = (m1+m2)×w3


Persze ha bonyolítani akarunk, akkor "(m1+m2)" helyett egy újjabb ismeretlent is bevezethetünk, ált: m3 -t.


m: oldat(ok) tömege,

w: az adott oldat(ok) tömegszázaléka.

Tehát megfelelő adatok megléte esetén kiszámítahó egy oldat tömege illetve tömegszázaléka. Persze ez akkor igazán hatékony és akkor egyszerüsít le sok dolgot, ha pl higítani kell vagy töményíteni egy oldatot. Nem megyek bele a részletekbe de pl. lehet az egyik "oldat" szilárd is, vagyis a w=100 (ekkor a megfelelő tömeg a bemért csak szilárd anyag tömege hiszen ugyebár oldószer nincs). Sok példát lehetne felhozni.


Ez tehát csupán egy trükk, amit a vegyészek találtak ki bizonyos számítások leegyszerüsítésére.

2009. jún. 28. 15:27