S. O. S Mekkora gravitációs vonzóerő hat a Föld és a Nap között, ha tudjuk, hogy távolságuk 150 millió km, a Föld tömege 6 * 10 a huszonnegyediken kg, a Nap tömege 2* 10 a 30adikon kg?

2012. ápr. 1. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Képlet:


F=G* m1*m2 / d^2


m1, m2-t tudod, d-t át kell váltani méterbe: 150*10^6 km=150*10^9 m = 1,5*10^11 m


G állandó 6,67*10^(-11)

A mértékegysége a wikipédia cikkben.


Csak be kell helyettesíteni a képletbe.

2012. ápr. 1. 19:06
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 1. 19:06
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 1. 20:04