Feladat: Az ABCD trapézban az alapok hossza: AB=18 cm, CD=24 cm. A szárak meghosszabbításának metszéspontja E. Hogyan aránylik a trapéz területéhez

a) az ABE háromszög b) a DCE háromszög területe?



2012. márc. 31. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Felrajzolod.


Innentől már csak észre kell venni, hogy AB és CD párhuzamossága miatt itt a párhumazom szelők tételét kell alkalmazni.ABE és DCE háromszög magasságaira igaz, hogy

m/M=18/24=3/4


Tehát az ABE háromszög magassága 3/4M

A trapézé 1/4M

A nagy háromszögé M


A területek meg

Kis háromszög: 18*3/4*M/2

Nagy háromszög: 24*M/2

Trapéz: (18+24)/2*1/4*M


Innentől csak el kell osztani a megfelelő számokat egymással.

2012. márc. 31. 12:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 31. 13:15