Feladat: Az ABCD trapézban az alapok hossza: AB=18 cm, CD=24 cm. A szárak meghosszabbításának metszéspontja E. Hogyan aránylik a trapéz területéhez
a) az ABE háromszög b) a DCE háromszög területe?
2012. márc. 31. 11:50
1/2 anonim válasza:
Felrajzolod.
Innentől már csak észre kell venni, hogy AB és CD párhuzamossága miatt itt a párhumazom szelők tételét kell alkalmazni.ABE és DCE háromszög magasságaira igaz, hogy
m/M=18/24=3/4
Tehát az ABE háromszög magassága 3/4M
A trapézé 1/4M
A nagy háromszögé M
A területek meg
Kis háromszög: 18*3/4*M/2
Nagy háromszög: 24*M/2
Trapéz: (18+24)/2*1/4*M
Innentől csak el kell osztani a megfelelő számokat egymással.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 31. 13:15