Elmagyaráznátok a matekot? /sürgős/


Van egy háromszögem. /egyenesszárú háromszög/

'A' csúcs koorditnátái(-3,5)

B(3,-1)

k: x^2-y^2-4,5x-8,5y-5=0

és a c-t kell kiszámolni


ennyit irtunk előkészítésnek a füzetbe de nem világos


2012. márc. 29. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Két csúcs adott, a harmadik a körön van valahol.

Mivel egyenlőszárú a háromszög, ezért a harmadik csúcs ugyanolyan messze van mindkettőtől, tehát az AB oldal felezőmerőlegeség lesz rajta.

Ahol a felezőmerőleges metszi a kört, ott lesz a harmadik csúcs.

2012. márc. 29. 16:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Először érdemes felírni a körülírt kör egyenletét


(x-u)^2+(y-v)^2=r^2 alakban.


u=2,25 lesz

v=4,25

r^2=28,125


Igazából innentől 3 lehetőség van:


C a háromszög "csúcsa", vagyis AC=BC.


Akkor az AB szakasz felezőmerőlegesét és a kör metszéspontjait kell kiszámolni.


AB szakasz felezőmerőlegeséhez:

felezőpont (0,2)

normálvektor (6,-6)


Ezekből fel lehet írni az egyenest.

Szerintem ezt kérdezik.


Ha A a háromszög csúcsa, akkor A középpontú AB sugarú kör egyenletét kell felírni.


(x+3)^2+(y-5)^2=72

Ennek kell a metszéspontja az eredeti körrel.


Ugyanígy kell csinálni, ha B a csúcs, annyi a különbség, hogy B lesz a középpont.

2012. márc. 29. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

AB összekötő szaksznak megkeresed a felezőpontját.

És az arra merőleges egyenes egyenletét kell felírni:

Ahhoz kell egy pont és egy normál vektor.

A pont az előbb kiszámolt felezőpont, a normálvektor meg pl az A-ból B-be mutató vektor.

Felírod az egyenes egyenletét.


Ezután megkeresed a kör és az egyenes metszéspontját (ugye ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer lesz), és a két metszépont lesz a csúcs.


Ez persze akkor ha az a "k" a köré írható kör egyenlete.

2012. márc. 29. 16:59
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. márc. 29. 17:21