Hamar kellene...Köszönöm!2012. márc. 28. 20:21
1/6 anonim válasza:
A harmadik ismeretlen szám legyen x.
Ezt tudjuk:
30 + 5x + x = 120
Rendezzük az egyenletet: x-eket balra, számokat (konstansokat) jobbra. Mindkét oldalból elveszek 30-at. Akkor ez lesz:
5x + x = 90
6x = 90
Leosztok hattal, mert én nem a 6x-re, hanem az x-re vagyok kíváncsi. 90:6= 15. x=15!
Behelyettesítve:
30 + (5*15) + 15 = 120
:)
2/6 A kérdező kommentje:
Köszöm...ezeket nem nagyon értem:D
2012. márc. 28. 20:42
3/6 anonim válasza:
Három természetes szám: X Y Z
X=30 Y= 5z
X+Y+Z=120
30+5Z+Z=120
6Z=90
Z=15
tehát X=30 Y=5*15=75 Z=15
5/6 BKRS válasza:
A harom termeszetes szam: a,b,c
a+b+c = 120
a=30c
b=5c
akkor viszont
30c + 5c + c = 120
36c= 120
c = 120/36
c = 10/3
a = 30*10/3 = 100
b= 5*10/3 = 50/3
6/6 BKRS válasza:
"Az első 30, a második 5-ször több"
hmm en ezt ugy ertelmeztem, hogy az elso az utolso 30-szorosa, nem ugy, hogy az elso 30.