Három természetes szám összege 120. Az első 30, a második 5-ször több mint a harmadik. Melyik három természetes számról van szó?

Hamar kellene...Köszönöm!

2012. márc. 28. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A harmadik ismeretlen szám legyen x.

Ezt tudjuk:


30 + 5x + x = 120


Rendezzük az egyenletet: x-eket balra, számokat (konstansokat) jobbra. Mindkét oldalból elveszek 30-at. Akkor ez lesz:


5x + x = 90

6x = 90


Leosztok hattal, mert én nem a 6x-re, hanem az x-re vagyok kíváncsi. 90:6= 15. x=15!


Behelyettesítve:


30 + (5*15) + 15 = 120

:)

2012. márc. 28. 20:39
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszöm...ezeket nem nagyon értem:D
2012. márc. 28. 20:42
 3/6 anonim válasza:

Három természetes szám: X Y Z

X=30 Y= 5z

X+Y+Z=120

30+5Z+Z=120

6Z=90

Z=15


tehát X=30 Y=5*15=75 Z=15

2012. márc. 28. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen, most már tiszta? :)
2012. márc. 28. 20:47
 5/6 BKRS ***** válasza:

A harom termeszetes szam: a,b,c

a+b+c = 120

a=30c

b=5c


akkor viszont

30c + 5c + c = 120

36c= 120

c = 120/36

c = 10/3


a = 30*10/3 = 100

b= 5*10/3 = 50/3

2012. márc. 28. 20:48
 6/6 BKRS ***** válasza:

"Az első 30, a második 5-ször több"

hmm en ezt ugy ertelmeztem, hogy az elso az utolso 30-szorosa, nem ugy, hogy az elso 30.

2012. márc. 28. 20:49