Egy 1 m3-es tartályt két csapon át lehet megtölteni. Ha csak az egyik csapot nyitjuk meg, akkor 2 perc alatt telik meg, ha csak a másikat, akkor 15 perc alatt. Hány perc alatt lesz tele akkor, ha egyszerre mindkét csapot megnyitjuk?

Matek 8. osztály
2012. márc. 25. 13:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Van még :

a, Egy ház tatarozásával az egyik mester 24 nap, a másik 36 nap alatt készülne el. Hány nap alatt végeznék el együtt a munkát?


b, Egy földdarabot az egyik erőgép 6 óra, a másik 9 óra alatt szántana fel. Hány óra alatt végzik el együtt a munkát?


c, Egy hordó az egyik csapon át 50 perc alatt, a másikon 40 perc alatt, a harmadikon 3 óra 20 perc alatt telik meg. Mennyi idő alatt telik meg, ha mindhárom csapot megnyitják?


KÖSZÖNÖM HA VALAKI SEGÍT!!!!!

2012. márc. 25. 13:48
 2/3 anonim ***** válasza:

1m3 az 1000 liter, akkor az egyik csapból percenként 500 liter jön ki, a másikból meg 200/3=66,66 liter. A kettőből együtt 566,66 liter.


1000 litert 1000/566,66 perc alatt hoznak össze: 1,76 perc

2012. márc. 25. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A többit ugyanígy kell megoldani.


1m3-at át lehetett váltani 1000 literre, de nem muszáj, ha nem váltod át, akkor az egyik csak 0,5 m3 percenként a másik, 1/15=0,0667 m3, ezt ugyanúgy össze lehet adni, mitn az előbb: 0,5667 m3

1/0,5667 = 1,765

2012. márc. 25. 13:50