Egy légi járaton minden utas meghatározott tömegű csomagot vihet magával díjmentesen, az ezt meghaladó tömegű csomagokért kilónkénti felárat kell fizetni. Egy házaspár összesen 105 kg tömegű csomagot visz magával, és személyenként 10 € illetve 15 € pótdíjat fizetnek. Egy másik utas egyedül visz fel 105 kg-nyi csomagot, és neki 65 € pótdíjat kell fizetnie.
Próbálgattam már ezerféle képpen de csak nem jön ki az eredmény...
Lehetséges eredménynek képzeltem a 10-et és a 20-t, valamint a 30-t:D
2012. márc. 19. 15:47
1/2 anonim válasza:
Legyen "m" a díjmentesen szállítható csomag tömege, "p" a kg-onkénti pótdíj. Ekkor felírható az alábbi kétismeretlenes egyenletrendszer:
(105-2m)p=25
(105-m)p=65
Ezt megoldva azt kapjuk, hogy m=40 kg.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van! :)
2012. márc. 19. 16:13